Hlavní navigace

FUSE už má k FreeBSD blízko

12. 3. 2012

Sdílet

Cesta FUSE do operačního systému FreeBSD nebyla jednoduchá, ale nyní to vypadá, že se do něj konečně dostane. Pokud FUSE neznáte, můžete se s ním seznámil v našem článku. Pro úplnost jenom řeknu, že jde o modul do jádra, který umožňuje implementovat souborový systém na úrovni uživatelského prostoru. S FUSE už bylo napsáno mnoho souborových systémů, které umí zpřístupnit třeba úložný prostor GMailu, připojit archiv jako běžný souborový systém nebo přidávají do Linuxu podporu pro WebDAV.

Jde o univerzální a užitečný nástroj, který se snažili různí vývojáři dostat do FreeBSD v rámci Google Summer of Code. V jednom z předchozích ročníků byl pokus o implementaci neúspěšný, ale minulý rok už se vedlo lépe. Sice výsledek nebyl stabilní, ale položil základ k tomu, aby se dneska FUSE do FreeBSD dostalo. Více informací najdete na serveru Phoronix.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.