Hlavní navigace

Gartner: Windows 7 jsou posledním plošně nasazovaným systémem

10. 8. 2011

Sdílet

Podle nejnovějšího odhadu vývoje na světovém trhu s operačními systémy, který společnost Gartner v těchto dnech publikovala, bude v tomto roce až 94 % nových počítačů vybaveno operačním systémem Windows 7. Do konce tohoto roku poběží Windows 7 na 42 % všech využívaných počítačů na světě.

Loňské a letošní výrazné navýšení IT rozpočtů urychluje rozšíření systému Windows 7 na firemním trhu ve Spojených státech a v regionu Asie a Pacifik, kde od čtvrtého čtvrtletí 2010 probíhá masivní migrace na tento operační systém, uvádí vedoucí výzkumu ve společnosti Gartner, Annette Jump. Na druhou stranu ekonomická nejistota v Západní Evropě, politická nestabilita v některých zemích Blízkého Východu a v Africe a oslabení hospodářského růstu po zemětřesení v Japonsku v těchto částech světa rozšíření Windows 7 zpomalují, doplňuje.

Analytici Gartner považují Windows 7 za poslední verzi operačního systému společnosti Microsoft, která je ve firmách plošně nasazována, a předpokládají, že v následujících pěti letech se pozornost organizací přesune k možnostem, které dává virtualizace a cloud computing.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.