Hlavní navigace

GeForce GTX 1050 Ti stará 4 roky je znovu v prodeji

17. 2. 2021

Sdílet

Celosvětová krize kombinující výpadky výrobních struktur kvůli pandemii Sars-Cov2 a skupování vyrobených grafických karet čínskými těžaři kryptoměn má zajímavý důsledek. Nvidia se totiž rozhodla oprášit téměř 4,5 roku starou GeForce GTX 1050 Ti, jejíž GPU a další komponenty přeci jen v nějaké formě má / jsou dostupné (například díky použití starších GDDR5 pamětí místo zoufale nedostatkových GDDR6).

V mnoha e-shopech se tak tato svého času oblíbená levná karta vrací na scénu. Trochu smutné je, že za podobnou cenu, jakou stála před 4 roky, ale to je zkrátka daň za celosvětovou situaci. Jinak lze konstatovat, že GeForce GTX 1050 Ti, alias generace Pascal, s nouveau není nic moc, uzavřený ovladač stále a ještě nějakou dobu bude k dispozici a karta sama nepodporuje věci vzniklé po jejím uvedení na trh, tedy například AV1 video či 4k monitory ve velmi vysokých Hz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.