Hlavní navigace

Gentoo-wiki a Gentoo-portage nejedou

21. 10. 2008

Sdílet

Je to už 5 dní co nejedou stránky Gentoo-wiki a Gentoo-portage. Ze zatím neznámých důvodů vypadly všechny servery u poskytovatele Skiplink. I když tento poskytovatel slíbil servery přemístit, zatím se tak nestalo a nepřichází od něj žádné zprávy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2008 11:49

  anomen (neregistrovaný)
  aby ze zprávy nevznikl mylný dojem, tak by chtělo poznamenat, že ani jeden z nich není oficiální součástí Gentoo, takže to na uživatele Gentoo nemá žádný vliv (co se týče aktualizace systému apod.)
 • 21. 10. 2008 20:36

  bez přezdívky
  Uf, už jsem se lekl, zrovna jsem se rozhodl nainstalovat gentoo z mini cd a bez online handbook bych to neměl šanci zvládnout :-)
 • 22. 10. 2008 14:47

  anonymní
  Nojo, ale bohužel tam jsou nenahraditelné návody na rozjetí něčeho. Už mockrát jsem gentoo-wiki blahořečil :-)
 • 23. 10. 2008 8:49

  olsak (neregistrovaný)
  Na případu mě zaskočilo několik věcí. Autor nářků na www.gentoo-wiki.com nemůže dostat od poskytovatele připojení svá data. Servery měl dva v jakémsi baráku, zálohoval z jednoho na druhý, a nyní se několik dní do baráku nemůže dostat ani dotelefonovat a dohodnout minimálně předání dat. Poskytovatel dle mého názoru může server odpojit, může se soudit se zákazníkem o peníze, ale nemůže nevydat data. To mi přijde, jako že v té Americe nezapřou geny po svých předcích, kteří nosili kolty proklatě nízko.

  Kdyby poskytovatelé přišli na to, že mohou vlastníkům dat tato data kdykoli znepřístupnit, dostali by do ruky obrovskou moc, protože data a informace je to, co vládne dnešní civilizací.

  Poskytovatel údajně odpojil servery pro neplatbu. Nevím, kdo byl ten dárce, který platil neziskový site (a platit zřejmě přestal) a proč vůbec platil.

  Příspěvky o tom, že se nic neděje, protože gentoo-wiki není oficiální site gentoo, mi také přijdou velmi zkreslující. Děje se hodně. Na gentoo-wiki bylo obrovské množství informací k linuxu dokonce výrazně přesahující jednu distribuci. Distribuci netvoří jen tlačítka na instalaci všeho možného, ale také informace, jak to vše možné funguje a jak to uživatel může přizpůsobit obrazu svému.

  Na stejném IP bylo provozováno i gentoo-portage.com, daleko použitelnější prohledávátko gentoo balíčků než co nabízí oficiální site od gentoo. Přesněji řečeno: oficiální prohledávátko je nepoužitelné.

  Na oficiálním site mezi aktualitami vůbec není zmínka, že zmizela z internetu velmi důležitá a užitečná část distribuce, která dělá distribuci distribucí. Tomu taky nerozumím. Asi si to oficiálníci od gentoo nechtějí přiznat. Pouze na foru se o tom diskutuje mezi uživateli.

  Zdravím

  Petr Olšák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.