Hlavní navigace

George Hotz pracuje na znovuotevření PS3

31. 3. 2010

Sdílet

Firma Sony před půl rokem představila novou verzi PlayStation 3 zvanou Slim. U ní zrušila oficiální možnost použít jiný operační systém, což se dotýká především uživatelů Linuxu na této platformě. Zítra by se i na klasických PS3 měla objevit nová aktualizace, která zruší podporu Linuxu i na starších strojích, na kterých doteď byla. Firma oficiálně tvrdí, že se jedná o bezpečnostní opatření a ochranu uživatelů, podle mnohých expertů je za vším strach o zabezpečení samotných her proti zneužití.

Nic ale prý není ztraceno. George Hotz, který je známým iPhone hackerem a jako první prolomil ochrany PS3, nyní oznámil, že už pracuje na možnosti znovu PS3 otevřít. Na svém blogu také vyjádřil znechucení nad praktikami společnosti Sony.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 3. 2010 17:45

  Deafboy

  A americká armáda sa môže… ako to slušne povedať :P
  Pred nejakým časom ich nakúpila stovky.. nepredpokladám že ako hračku.

 • 1. 4. 2010 16:20

  Gagoo (neregistrovaný)

  No na každý pád je to od SONY ultimátní sporťárna – chtěla bych vidět ty xichty na reklamačním, až jim to tam někdo přenese, že mu nejde yellow dog, když včera ještě fungoval… chtěla jsem linux už na PS2 ce ale sony řadí ČR v distribučním plánu někam mezi horní voltu a ugandu… a na PS3 to jak vidno taky zatrhnou dřív než se zmobilizuji ke koupi… hanba hnus takhle vypadá aplikovaný Kaizen!?

Byl pro vás článek přínosný?