Hlavní navigace

Gigabyte má řešení vysoké spotřeby Linuxu: přejděte na Windows

19. 10. 2011

Sdílet

V linuxovém světě se v poslední době probírá problém se spotřebou nových linuxových jader. Na některých počítačích může spotřeba stoupnout až o 76 %. Není to přímo problém linuxového jádra, ale na vině je velkou měrou hardware, který nedodržuje specifikace. Přesto je výsledek takový, že na konkrétních sestavách má Linux vyšší spotřebu.

Pokud máte zmíněné problémy způsobené základní deskou od společnosti Gigabyte, firma má pro vás překvapivé řešení. Není to ale upgrade BIOSu, který by potíže napravil, ale dobrá rada nad zlato: „přejděte na Windows“. To je totiž hlavní myšlenka oficiální odpovědi firmy.

„Děkujeme vám za váš mail a otázku. Co se týče vámi popisovaného problému, naše produkty podporují jen OS Windows a od dodavatele jsme nedostali příslušné ovladače [k Linuxu]. Proto tedy nemůžeme zaručit funkčnost na linuxových systémech. Doporučujeme vám tedy přejít na Windows. Pokud problémy přetrvají i poté, pošlete nám screenshot svého problému a my se vám pokusíme pomoci.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.