Hlavní navigace

GitHub Copilot stojí 10 dolarů měsíčně, umělá inteligence napíše kód za vás

23. 6. 2022

Sdílet

GitHub Copilot Autor: GitHub

GitHub na svém blogu oznámil, že po roční testovací fázi je nástroj Copilot nyní dostupný všem uživatelům. Programátorův parťák je ovšem dostupný za poplatek ve výši deseti dolarů měsíčně nebo sta dolarů ročně. Studenti a tvůrci známých open-source projektů k němu budou mít přístup zdarma.

GitHub Copilot je nástroj, který je možné v podobě rozšíření přidat do oblíbeného vývojářského editoru. Tam slouží jako programátorův parťák, který reaguje na komentáře o dalších plánovaných funkcích a sám navrhuje bloky kódu s implementací. V mnoha případech je schopen také efektivně doplňovat rozepsané řádky.

Microsoft uvádí, že v ročním otevřeném testovacím režimu si Copilota vyzkoušelo 1,2 milionů programátorů. V souborech, na kterých byla funkce návrhů zapnuta, pak Copilot napsal 40 % kódu. Vývojáři předpokládají, že toto číslo bude nadále růst a umožní programátorům řešit větší problémy a psát lepší software.

(Upozornil Věroš Kaplan.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.