Hlavní navigace

GNOME 3.2 pouze pro Linux

19. 5. 2011

Sdílet

Kolem projektu GNOME se momentálně točí zajímavé události. Vývojáři se v mailinglistu vyjádřili v tom smyslu, že by rádi zařadili systemd jako jednu z externích závislostí a to už ve verzi 3.2, která je plánována na konec září. To samozřejmě znamená, že GNOME by v takovém případě běželo jen na Linuxu. Podle další diskuse si vývojáři chtějí v budoucnu usnadnit práci a udělat z GNOME operační systém založený na Linuxu. I když by v takovém případě mohli optimalizovat GNOME pro konkrétní softwarový balík pod ním, mohlo by to zkomplikovat zařazování do jiných linuxových distribucí.

Josselin Mouette z projektu Debian se vyjádřil v tom smyslu, že nemá nic proti závislosti na systemd, ale rozhodně je proti omezení pouze na linuxovou platformu.

Kapitolou samu pro sebe je Ubuntu, kde se pravděpodobně GNOME 3.2 už nedočkáme nebo jenom přes bolestivou cestu. Ubuntu stojí nad svým vlastním init systémem s názvem Upstart, který neposkytuje tolik funkcí jako systemd a o změně se neuvažuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.