Hlavní navigace

Gnome 3.26 vylepšuje možnosti vyhledávání

14. 9. 2017

Sdílet

Vyšla nová verze prostředí GNOME 3.26 s kódovým jménem Manchester. Obsahuje velké množství novinek: novou podobu menu nastavení, vylepšené vyhledávání a barevná emoji (jupí!). Nejzajímavější je asi zmíněné přepracované vyhledávání, které přehledněji ukazuje větší množství nalezených položek a umí najít také systémové akce jako vypnutí, zamknutí obrazovky, odhlášení, přepnutí uživatele nebo zamčení orientace obrazovky. Hledání probíhá standardní cestou: zobrazíte si Činnosti (Activities) a začnete psát do vyhledávacího políčka nebo můžete stisknout klávesu ‚super‘ a rovnou psát.

Vylepšuje se také podpora HiDPI displejů, mapy dovolují přepínat pohledy pomocí klávesových zkratek, je možné vytvářet a připojovat obrazy disků a prohlížeč Epiphany nabízí funkci Firefox Sync. Přibyly taky některé nové aplikace: Simple Scan a To Do. Spousta dalších aplikací dostala drobná vylepšení. Detaily naleznete v oznámení vydání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.