Hlavní navigace

GoboLinux žije, chystá se verze 015

Sdílet

Petr Krčmář 22. 1. 2014

Linuxová distribuce GoboLinux žije a vývojáři vydali alfu verze 015, první vydání po téměř šesti letech. Pokud si na Gobo nepamatujete, pak si přečtěte náš článek z roku 2005. Ve zkratce: jde sice o linuxovou distribuci, ale neunixového typu. Vše je v ní poskládáno jinak, inicializační systém je vlastní a soubory z balíčků se nerozhazují po disku podle typu, ale zůstávají pěkně pohromadě ve svém adresáři.

Nová verze byla sestavena úplně znovu, a to plně automatizovaně. Kromě tradiční 32bitové varianty se dočkáme také 64bitové. Zůstaňte naladěni, určitě vám přineseme podrobnou recenzi nové verze, jakmile bude dokončena.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 1. 2014 20:59

  Petr Ježek (neregistrovaný) 80.188.27.---

  O Gobo jsem se informoval těsně před tím, než jsem přešel z Mandrivy k Archu. Osobně nesdílím ani nadšení autora článku z roku 2005 ani filozofii tvůrců Gobo. Balíčkovací systém v Archu je skvělý, přehledný a ony "soubory vzniklé za běhu programu" má zcela jasně adresně uložené. Tuto distribuci lze považovat maximálně za experimentální, ale nikoli za perspektivně produkční. O zabezpečení ostatně není ani slovo.

 • 22. 1. 2014 23:50

  mig (neregistrovaný) 94.230.156.---

  K čemu? K ničemu :-) Člověk se občas zabývá věcmi, které nemají hlubší smysl. Prostě ho něco baví. A když tuto schopnost, dělat věci bezdůvodně, ztratí, to je zřejmě počátek psychického stáří. Ostatně, tvůrci Gobolinuxu ani zdaleka neaspirují na to, aby se Gobolinux stal enterprise.