Hlavní navigace

GoodAI, umělá inteligence na český způsob

9. 7. 2015

Sdílet

Zakladatel herního studia Keen Software House, Marek Rosa, ohlásil vznik společnosti GoodAI. Technicky se jedná jen o vyčlenění projektu, jenž běží již od ledna minulého roku, do samostatné firmy.

Cíl GoodAI je vskutku nemalý, chtějí vyvinout univerzální umělou inteligenci (neboli AI), která se vyrovná lidskému mozku a umožní dosáhnout pokroku ve výzkumu a dalších oblastech lidské činnosti. Měla by tedy fungovat jako umělý mozek schopný adaptace na libovolné prostředí. První aplikace této AI je nasnadě, bude to ve hrách studia Keen Software House. 

Protože projekt už nějakou dobu běží, týmu se podařilo rozběhnout základní verze AI. Ta se naučila hrát hry Breakout a Maze za pomoci pozorování pixelů na obrazovce a reakcí na signály. Integrovaný samoučící mechanismus poskytuje schopnost poučit se z vlastních chyb a vyvíjet své vlastní herní strategie.

Dalším počinem je Brain Simulator. Jedná se o platformu určenou k prototypování AI, ke spolupráci výzkumníků a vývojářů na budování modulů AI. Moduly představují různé části lidského mozku, které se starají o řeč, paměť, smyslová vnímání, atd. Tyto moduly budou zpřístupněny zdarma.

(Zdroj: SvetHardware)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.