Hlavní navigace

Google aktivoval Site Isolation všem desktopovým uživatelům Chrome

12. 7. 2018

Sdílet

Chrome logo

Google potichu všem desktopovým uživatelům prohlížeče Chrome aktivoval funkci Site Isolation. Stalo se tak s vydáním verze 67, která vyšla na konci května. Funkce byla dostupná už ve verzi 63 vydané v prosinci, ale uživatel si ji musel v nastavení explicitně povolit. Nyní ji mají zapnutou všichni uživatelé verze pro Linux, Windows, macOS a Chrome OS. Verze pro Android funkci obsahuje také, ale zatím je nutné si ji zapnout.

Funkce zlepšuje oddělení jednotlivých stránek, protože pro každou doménu si prohlížeč spustí vlastní proces. Google funkci označoval jako „další bezpečnostní hranici mezi weby“. Cílem je, aby zákeřné stránky nemohly interagovat s ostatními weby v prohlížeči stejného uživatele. Podle Google taková úprava znamená zvýšení nároků na paměť o 10 až 13 %. Podle vývojářů rozhodně stojí za to vyměnit část paměti za výrazné zvýšení bezpečnosti.

Původně šlo o méně podstatnou experimentální funkci, ale po zveřejnění informací o chybách Spectre a Meltdown dostala Site Isolation prioritu a během několika měsíců byla dotažena do produkčního stavu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.