Hlavní navigace

Google Android a hlasové ovládání

13. 8. 2010

Sdílet

Google na svém oficiálním blogu představil aplikaci Voice Actions pro Android. Na přiloženém videu je krásně vidět funkčnost celého systému, zvláště pěkné je diktování zpráv a mailů. Z činností zatím zvládá zasílání zpráv, přehrávání hudby, telefonování, procházení internetu, zapisování poznámek nebo vyhledávání tras na mapě.

Celá aplikace vyžaduje verzi systému 2.2 „Froyo“ a bude již předinstalována na novém telefonu Motorola Droid 2. Pro ostatní je k dispozici na Android Market.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2010 9:34

  Ondrej Certik (neregistrovaný)

  Ziju v Americe 1.5 roku, cili nemam problem mluvit s kymkoliv, ani po telefonu, ale samozrejme mam porad trochy cesky prizvuk, toho uz se nikdy nezbavim (bylo mi 25 kdyz jsem sem prijel).
  Tak jsem zkusil, co rika v tom videu: „lemme know if you guys wanna join, smiling face“, a napsalo to do emailu: „music“.
  Ale podle mne je uspech, ze to vubec otevrelo email, kdyz jsem rekl: „send email to John Pask“. Samozrejme, Johna to nenaslo, ale aspon to otevrelo email, s prazdnym „to:“ polickem.

 • 13. 8. 2010 14:06

  micaai

  A než to bude použitelné pro Českou republiku, tak si tak 10 let počkáme. :-) Nehledě jen na jiný jazyk a intonaci, ale i na jiné názvy – „Najdi Náměstí Svobody“ je pro Čecha přirozený, nikoliv „Fajnd frídom skvér“.

 • 19. 8. 2010 11:47

  mark165 (neregistrovaný)

  treba to nebude trvat ani tak dlouho google se v tomto ohledu docela snazi …
  vemte si jejich translate.goo­gle.com
  jenen ze uz od zacatku umel prekladat z a do cestiny z a do vsech dalsich jazyku , ted uz umi cesky preklad dokonce i cesky precist :-) … rozpoznavani cestiny urcite neni tak daleko jak by se vam mohlo zdat.

 • 30. 6. 2011 18:56

  neuron (neregistrovaný)

  Ono samotné rozpoznávání hlasu funguje i v češtině - a opravdu velmi dobře. Bohužel ať řeknete cokoliv, vyhledá se to na webu pomocí google. Takže ne v kontaktech, aplikacích a pod., jak by si jeden mohl myslet podle toho, co lze nastavit v nastaveních..

  Naštěstí se to dá použít i pro vyhládání čehokoliv, protože na std. klávesnici je ikona mikrofonu (bohužel malinká, ale co) a pak to vyhledává podle toho, v jaké aplikaci jste. Takže postup "hlasového vytáčení" je: spustit kontakty, vyhledat, mikrofon, mluvit, ťuknout na nalezený kontakt, vybrat číslo (pokud je jich u kontaktu víc). Docela rozdíl oproti "volej peter mobil".

Byl pro vás článek přínosný?