Hlavní navigace

Google bude přísněji trestat weby opakovaně obsahující malware

9. 11. 2016

Sdílet

Google zpřísnil svůj systém Safe Browsing pro označování webů šířících malware. Pokud se bude některý web snažit systém obejít a bude opakovaně šířit škodlivý kód, přidá jej vyhledávač do nové kategorie „repeated offenders“. Na takto označené stránky se budou vztahovat nová pravidla, která například zabrání přezkoumání případu po dalších 30 dnů, které je obvykle možné.

Prohlížeče pak uživateli zobrazí výrazné celoobrazovkové varování před nebezpečným webem. Safe Browsing využívá v současné době Chrome, Firefox a Safari. Google tvrdí, že přibývá webů, které systém přezkoumání zneužívají a po odblokování se okamžitě vrací k šíření nebezpečného obsahu. Firma mezi tyto weby řadí takové, které v krátkém čase opakovaně přecházejí od běžného obsahu k tomu škodlivému. Zároveň ale upřesňuje, že se mezi ně nepočítají weby, u kterých došlo k nakažení vlivem útoku. Takto prý budou postihovány jen weby, které šíří malware záměrně. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.