Hlavní navigace

Google bude ve vyhledávání upřednostňovat rychlejší mobilní stránky

18. 1. 2018

Sdílet

Google oznámil, že má v plánu zahrnout rychlost načítání stránek do výsledků vyhledávání. Firma tvrdí, že už něco podobného delší dobu dělá, ale zatím jen pro desktop. Od července 2018 se to bude týkat také vyhledávání na mobilech. Jde o součást širšího plánu, který má za úkol zrychlit práci s webem na mobilech. Google už nabídl některé nástroje, které mají vývojářům pomoci odhalit největší problémy.

Od listopadu 2014 Google označoval ve výsledcích vyhledávání weby, které byly „mobile-friendly“, tedy optimalizované pro zobrazení na mobilech. Firma poté experimentovala s různými přístupy a nejvíce změn provedla mezi dubnem 2015 a květnem 2016. Označení takových stránek pak bylo zcela odstraněno v srpnu 2016, protože podle společnosti už se většina stránek mobilům přizpůsobila. Google má nyní v plánu tyto funkce nasadit znovu, aby prosadil rychlejší načítání mobilních stránek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.