Hlavní navigace

Google Cast - Chromecast jen s audiem

Sdílet

Michal Strnad 6. 1. 2015

Chromecast technologie umožňuje vzít obyčejné URL a poslat ho z mobilního zařízení na vzdálené zařízení, které začne streamovat obsah na něm uvedený. Mobilní zařízeni tedy není zatížené přehráváním a je možné ho klidně vypnout a hudba, video bude dál nerušené hrát. Nyní se ji Google rozhodl rozšířit o čistě audio verzi zvanou Cast.

Google Cast umožní uživatelům streamovat muziku z vybraných aplikací včetně Rdio, Pandora, NPR One, Google Play Music a dalších. Vzdáleným zařízením zde mohou být – Google Cast-ready reproduktory, SoundBar či přijímač. 

Klasický Chromecast pro video a audio prodává jen Google. Produkty s podporou Cast ale uvedou LG, Sony, Denon a další výrobci. Nejdříve se tato novinka objeví během jara v Americe a později by se měla dostat i na ostatní trhy. 

(Zdroj: The Verge)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 1. 2015 18:09

  bob (neregistrovaný) 94.242.73.---

  Hezké video, jenom mě ničí ty chřestítka. To přece nemůže poskytnout plnohodnotný zážitek z poslechu.

 • 7. 1. 2015 9:04

  . (neregistrovaný) ---.gprs.as5628.telecom.sk

  Na toto pouzivam bluetooth. Funguje pre vsetky aplikacie. Keby radsej chromecast fungoval aj pre lokalne media, nie len online obsah.

 • 7. 1. 2015 11:21

  Petr M (neregistrovaný) ---.honeywell.com

  +1. BT na přenos audia funguje spolehlivě už roky.

  Když míním stroj vypnout a přehrávat jinde, tak Kodi + ovládání po webu a nemusím platit jak blbec za čerstvě patentovaný kolo... A podporuje to i video, obrázky a lokální soubory ;)

  Ale jo, marketing googlu si může ťuknout šampusem, byla o tom zmínka i na idnesu :D