Hlavní navigace

Google Chrome Frame jako řešení problémů s IE

Sdílet

Adam Štrauch 24. 9. 2009

Na blogu projektu Chromium se objevila informaceGoogle Chrome Frame (GCF). Ten je sice určen pro operační systém Windows, ale vytrhává trn z paty nejednomu „linuxákovi“, který je donucen vytvářet webové stránky kompatibilní i s prohlížečem Internet Explorer. Když si uživatel GFC nainstaluje a přijde na stránky, které s tím počítají, začnou se zpracovávat pomocí renderovacího jádra WebKit se všemi jeho výhodami i nevýhodami, které z toho plynou. Vývojáři webových stránek mohou uživatele k instalaci GFC nasměrovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2009 9:04

  Daniel Tlach (neregistrovaný) 94.124.73.---

  A jak to vytrhává ten trn? Nejdřív musím do stránek přidat meta tag, který aktivuje GCF a pak si sednu a doufám, že si všichni uživatelé IE nainstalují GCF? To bych se asi příliš daleko nedostal.

  Udělat web tak, aby vypadal a fungoval stejně dobře nebo alespoň použitelně ve většině prohlížečů, je přece poměrně snadné. A to i pokud vezmeme v úvahu prašivce v podobě IE6 :)

 • 25. 9. 2009 9:25

  bez přezdívky

  Ano, je jednoduche vytvorit stranku s tabulkami a odkazmi, ale skus si pustit stranku Chrome Experiments v IEcku. Tam sa pouziva novy standard HTML a tagy ako canvas, audio, video…

  FAIL.

  Ked si nainstalujes ten plugin, tak to pojde.

 • 29. 9. 2009 8:46

  ToMiSoft (neregistrovaný) ---.clnet.cz

  Nový standard HTML?????
  Za prvé – W3C nevydává standardy, ale pouhopouhá doporučení, která nejsou pro nikoho závazná
  Za druhé – HTML 5, které obsahuje nové tagy má do finální podoby hoooooooooooo­ooooooooooodně daleko, takže jejich nepodporu lze jen velmi těžko MS nebo komukoliv jinému vyčítat.

 • 25. 10. 2009 15:14

  MeDon (neregistrovaný) 78.102.8.---

  Treba zname memory leaky IE, hlavne IE6. Kdyz delate nabusenou AJAX aplikaci a stale ji nemusete pod ten spropadeny IE6 nainstalovat, tak uzivatelum doporucite nainstalovat GCF. Dobre treba pro intranety, kde nechteji instalovat jine prohlizece nebo upgradeovat na IE8.