Hlavní navigace

Google Chrome Frame jako řešení problémů s IE

24. 9. 2009

Sdílet

Na blogu projektu Chromium se objevila informaceGoogle Chrome Frame (GCF). Ten je sice určen pro operační systém Windows, ale vytrhává trn z paty nejednomu „linuxákovi“, který je donucen vytvářet webové stránky kompatibilní i s prohlížečem Internet Explorer. Když si uživatel GFC nainstaluje a přijde na stránky, které s tím počítají, začnou se zpracovávat pomocí renderovacího jádra WebKit se všemi jeho výhodami i nevýhodami, které z toho plynou. Vývojáři webových stránek mohou uživatele k instalaci GFC nasměrovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2009 9:04

  Daniel Tlach (neregistrovaný)

  A jak to vytrhává ten trn? Nejdřív musím do stránek přidat meta tag, který aktivuje GCF a pak si sednu a doufám, že si všichni uživatelé IE nainstalují GCF? To bych se asi příliš daleko nedostal.

  Udělat web tak, aby vypadal a fungoval stejně dobře nebo alespoň použitelně ve většině prohlížečů, je přece poměrně snadné. A to i pokud vezmeme v úvahu prašivce v podobě IE6 :)

 • 25. 9. 2009 9:25

  bez přezdívky

  Ano, je jednoduche vytvorit stranku s tabulkami a odkazmi, ale skus si pustit stranku Chrome Experiments v IEcku. Tam sa pouziva novy standard HTML a tagy ako canvas, audio, video…

  FAIL.

  Ked si nainstalujes ten plugin, tak to pojde.

 • 29. 9. 2009 8:46

  ToMiSoft (neregistrovaný)

  Nový standard HTML?????
  Za prvé – W3C nevydává standardy, ale pouhopouhá doporučení, která nejsou pro nikoho závazná
  Za druhé – HTML 5, které obsahuje nové tagy má do finální podoby hoooooooooooo­ooooooooooodně daleko, takže jejich nepodporu lze jen velmi těžko MS nebo komukoliv jinému vyčítat.

 • 25. 10. 2009 15:14

  MeDon (neregistrovaný)

  Treba zname memory leaky IE, hlavne IE6. Kdyz delate nabusenou AJAX aplikaci a stale ji nemusete pod ten spropadeny IE6 nainstalovat, tak uzivatelum doporucite nainstalovat GCF. Dobre treba pro intranety, kde nechteji instalovat jine prohlizece nebo upgradeovat na IE8.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.