Hlavní navigace

Google chtěl pro uživatele mobilní data za 10 USD měsíčně

26. 4. 2012

Sdílet

U soudu mezi Googlem a Oraclem, byl zveřejněn dokument, ve kterém bylo napsáno, že se Google v roce 2006 snažil získat pro své uživatele výhodný datový tarif bez omezení od společnosti T-Mobil. Cena měla být kolem 10 USD. Bylo to sice v době, kdy mobilní připojení nebylo tak rychlé jako dnes a nebylo možné se podívat z mobilního telefonu pohodlně například na video na YouTube, ale i tak by to při výběru telefonu byl nepřehlédnutelný bonus. Google dokonce vypočítal, že by v průměru uživatelé stahovali asi 15 MB měsíčně. Jako kompenzaci ztrát nabízel Google T-Mobilu, že se vzdá zisku z prodeje svých zařízení. Plán se nikdy nepodařilo zrealizovat a první androidí telefon, HTC G1, byl u T-Mobilu nabízen s datovými tarify za 25 a 35 USD.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 4. 2012 10:54

  BlackRider

  Tak napriklad u nas se G1 prodavala s datovym tarifem za 450 Kc, coz byla temer polovina oproti bezny cene toho tarifu. Rek bych ze to na rychly rozsireni stacilo...

 • 26. 4. 2012 10:38

  Andrej Kvasnica

  otazne je, aky bol skutocny zisk z datoveho pausalu $24.99/mes. Prenasobenim cez 2-rocnu viazanost bol ale asi vyrazne vacsi ako rozdiel medzi vyrobnou a predajnou cenou prveho android telefonu, tak do toho proste t-mobile nesiel.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.