Hlavní navigace

Google dokončil transformaci na Alphabet

2. 9. 2017

Sdílet

Do konglomerátu Alphabet se vložila nová entita XXVI Holdings, čímž byla prakticky dokončena transformace Googlu na Alphabet. Samotná struktura je relativně složitá, ale jde o to, že dosud všechny další společnosti v konglomerátu stále spadaly pod Google, přestože už na něm byly funkčně nezávislé. Až nyní došlo k důležitému právnímu oddělení.

Firmy jako Verily, Waymo, X nebo DeepMind už jsou na Googlu plně nezávislé. Google se také změnil z korporace (fakticky akciová společnost) na LLC (společnost s ručením omezeným). To reflektuje fakt, že už se akcie firmy neobchodují na burze a zároveň zajišťuje, že Google nebude ručit za závazky ostatních firem v konglomerátu Alphabet.

(Zdroj: Bloomberg)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2017 10:58

  ccc (neregistrovaný)

  Nevsiml jsem si, ze by to byl rozsireny problem. Google, jak ho zna naprosta vetsina lidi (internetovy byznys, Android, ...), dal zustava Googlem. O futuristickych dcerinych spolecnostech Alphabetu se zminovali snad jen jejich zamestnanci a investori. Ti ale vedeli, jak se veci maji. Vyjimkou asi budou Googli samoridici auta. Ta mela velkou publicitu a byla spojovana s Googlem i v ere Alphabetu. Ted patri pod Waymo.

 • 3. 9. 2017 20:30

  tomas (neregistrovaný)

  chapu to dobre, ze "(internetovy byznys, Android, ...)" provozuje spolecnost s rucenim omezenym? .. ne, ze by to byl problem..

 • 4. 9. 2017 5:18

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  Já bych ty termity ve zprávičce radši nerozebíral. LLC je pochopitelně taky korporace. A vůbec, buď rád, že se to nejmenuje Betabet. :P

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.