Hlavní navigace

Google Earth 5 nabízí model mořského dna

4. 2. 2009

Sdílet

Byla uvolněna nová verze Google Earth s pořadovým číslem 5. K dispozici je také linuxový instalátor. Hlavní novinkou je 3D model mořského dna, který nyní vhodně doplňuje dnes již velmi kvalitně vymodelovaný zemský povrch. Model byl vytvořen na základě dat, které Google poskytlo americké námořnictvo, National Geographic a další organizace.

Další inovací je zpřístupnění historických podkladů, díky kterým je možné zobrazit stav konkrétního místa až do roku 2002 a u vybraných lokalit dokonce ještě dále do devadesátých let. Na mapách je tak možné sledovat například postupující globální oteplování, nebo změny v rozvoji urbanistického prostoru.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 2. 2009 9:07

  Jindřich (neregistrovaný)
  Akorát když chcete verzi pro Windows, musíte si stáhnout Google Updater, který jako první nainstaluje Google Chrome. To mi přijde velmi, velmi neslušné a Google nám tu úspěšně napodobuje Microsoft.
 • 4. 2. 2009 9:12

  anonymní
  Ale instalaci google chrome jsme mohli odškrtnout. Asi jste si toho nevšiml ale ještě před stažením se mohlo odškrtnout google chrome. Příště se pořádně podívejte
 • 4. 2. 2009 11:34

  Celer (neregistrovaný)
  Chrome není potřeba instalovat, i když já si té možnosti také nevšiml. Ale po nainstalování stačí zase jedním kliknutím odinstalovat.