Hlavní navigace

Google konečně otevřel Android

22. 10. 2008

Sdílet

Operační systém Google Android je často kritizován za to, že není tak otevřený, jak Google tvrdí. Nejnovější zdrojové kódy byly totiž dostupné jen hrstce vyvolených vývojářů. Nyní by se mělo konečně vše změnit. Google oficiálně uvolnil kódy Androidu, které je nyní možné stáhnout s dokumentací, vývojářskými informacemi a dalšími materiály. Zdá se také, že vzniká nová organizační struktura podobná Eclipse Foundation, která kombinuje individuální a komerční zájmy do společného vývojářského úsilí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2008 11:33

  Radek Tondra (neregistrovaný)
  Velká škoda, že to je takový nedodělek. Ač nemám rád Apple, jejich iPhone byl v době vydání lepší než je G1. Například browser v Androidu je nepoužitelná katastrofa na úrovni Opera Mini. V iPhonu se browsuje mnohem líp.
  Viz například recenze: http://gizmodo.com/5062977/t+mobile-g1-google-android-phone-review
 • 22. 10. 2008 16:58

  Libor Šedivý
  Díky otevření Androidu předpokládám velký zájem ze strany vývojářů. Ti jistě přijdou se svým prohlížečem a třeba se to promítne i do hlavní větve Androidu. Doufám, že systém půjde aktualizovat. Myslím, že Fennec (nebo jak se jmenuje) bude brzy i pro Android, já bych se o to nebál. Zrovna včera jsem koukal na demo Androida na T-Mobile G1 a je to úžasně praktické, jen bych uvítal o kapku více funkcí, ale co by člověk nechtěl po demíčku ve flashi ;). Android je dobrý počin a zdá se mi použitelný už nyní, jsem zvědav, jak se vyvine - má slušný, velmi slušný základ. Jo a opravdu nejsem nikdo placený od Google ;).
 • 22. 10. 2008 20:59

  cortex.sk
  ale ved browser nie je cely android. pochopitelne ma to este svoje muchy a browsovanie s nim nie je take ako na iphone ale ono to pride ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.