Hlavní navigace

Google má lokalizace pro GDrive

30. 1. 2009

Sdílet

O připravované službě Google GDrive jsme psali už více než před rokem. Zatím ale služba dostupná není a Google o ní mlčí. Měla by nabídnout univerzální datové úložiště dostupné odkudkoliv ze světa. Že s ní Google stále počítá, je patrné z lokalizačních skriptů, kde se dozvíme, že služba nabízí Online zálohování a úložiště a Aplikace GDrive poskytuje spolehlivé úložiště všech vašich souborů, včetně fotografií, hudby a dokumentů. Širší představení služby pak říká: Služba GDrive vám umožňuje přistupovat ke svým souborům kdekoli, kdykoli a z jakéhokoli zařízení, ať už je to stolní počítač, webový prohlížeč nebo mobilní telefon.

(Upozornil Tomáš Marek.)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 1. 2009 16:23

  Harvie
  no jestli budu něco takového používat, tak může být zajímavá kombinace GDrive přimountovaný přes FUSE a v něm EncFS opět transparentně přimountovaný. Pak může být takový disk i užitečný, ale jinak do toho nejdu... google o mě ví už tak až moc.
 • 30. 1. 2009 19:18

  Jiří J. (neregistrovaný)
  No vždy je snad možnost vytvořit tam jeden soubor a udělat si vlastní FS v něm ..
 • 31. 1. 2009 8:26

  marci003 (neregistrovaný)
  a co tak www.getdropbox.com? 2GB nie su sice vela.. zato to pekne samo aktualizuje subory cez nautilus a viete subory hadzat aj do public adresara na ktore smeruje http link, takze je to pohodlne aj na zdielanie (nieco ako vlastny rapidshare :))

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.