Hlavní navigace

Google měl rozsáhlý výpadek, nefungovalo vyhledávání, GMail ani další služby (aktualizováno)

14. 12. 2020

Sdílet

Google chyba

Průběžně aktualizováno: V pondělí po poledni (asi ve 12:50) postihl infrastrukturu společnosti Google rozsáhlý výpadek služeb. Nefungovalo vyhledávání, GMail, Google Docs ani další služby. Pokus o přihlášení vyvolával uživatelům chybu „Váš účet Google nebyl nalezen“.

Vývoj bylo možné průběžně sledovat na webu o stavu služeb, uživatelé mohou problémy také hlásit na službě Downdetector. Ta ukazovala v době výpadku rozsáhlé problémy nejen v Evropě, ale i v mnoha dalších částech světa. Výpadek nakonec trval déle než hodinu a okolo 13:55 už většina služeb většině uživatelů fungovala.


Aktualizace 13:22: Google na webu o stavu služeb ukazuje všechny služby červeně, tedy nefunkční.


Aktualizace 13:36: Google potvrzuje, že vrací služby do funkčního stavu. Někteří uživatelé už se mohou přihlásit. Funkčnost služby Gmail již byla pro některé uživatele obnovena. Úplné zprovoznění pro všechny uživatele očekáváme v nejbližší době.

Aktualizace 13:47: Google potvrzuje přetrvávající potíže některých uživatelů, kteří mají problémy s přihlášením. Uživatelé se nemohou přihlásit k Gmail.

Aktualizace 13:55: Většina uživatelů už má služby plně k dispozici. Problém se službou Gmail by měl být vyřešen pro naprostou většinu uživatelů, kterých se týkal. Nadále budeme pracovat na tom, aby byla služba obnovena i pro zbývající uživatele.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.