Hlavní navigace

Google nabízí až milion korun za nalezení chyby v Androidu

16. 6. 2015

Sdílet

Program Googlu pro lovce chyb je dobře známý a patří mezi nejuznávanější. Hackeři si za nalezení chyb můžou přijít na odměny v řádech tisíců dolarů, v závislosti na závažnosti chyby. Firma nyní na Blackhat Mobile Security Summit ohlásila nový program pro AndroidZa nalezení nejzávažnějších chyb v Androidu lze získat až 38 tisíc dolarů, tedy téměř milion korun.

Za ukázku zneužití chyby a patch Google v případě kritických chyb nálezce odmění osmi tisíci dolary. Zde to ale nekončí: „Exploit nebo série exploitů vedoucí k narušení trusted execution environment nebo verified boot prostřednictvím aplikace nebo fyzického přístupu znamená odměnu dalších 20 tisíc.“ Za předvedení vzdáleného útoku pak bude odměna navýšena dokonce o 30 tisíc dolarů.

Program se vždy bude vztahovat pouze na zařízení ze stáje Googlu, která jsou v oficiálním prodeji, aktuálně tedy Nexus 6 a 9. To je logické, přece Google nebude platit za chyby, které nasekají další výrobci. Pro nárok na odměnu se chyba musí vyskytovat v nejnovější verzi Androidu pro dané zařízení.

(Zdroj: Forbes)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.