Hlavní navigace

Google nabízí silnější zabezpečení účtu pro zvláště ohrožené uživatele

19. 10. 2017

Sdílet

Google na svém blogu představil funkci Advanced Protection, která je určena úzké skupině uživatelů vážně ohrožené cílenými útoky. Jedná se zejména o politiky, novináře, aktivisty a další lidi z podobně exponovaných skupin, které jsou přímo ohroženy například cíleným phishingem. Ti nyní mohou přístup ke svému účtu ještě více zabezpečit.

Potřebovat k tomu budou dvě fyzická zařízení podporující standard FIDO Universal 2nd Factor (U2F). Těmi jsou například tokeny Yubikey nebo Feitian. Pro nasazení budete také potřebovat prohlížeč Google Chrome, který zatím jako jediný U2F oficiálně podporuje, u ostatních k tomu snad dojde velmi brzy.

Pokud patříte do ohrožené skupiny a funkci si aktivujete, budete muset při přihlašování povinně používat jeden z hardwarových tokenů, zakáže se přístup k uživatelským datům mimo oficiální aplikace od Google a v případě ztráty tokenu bude probíhat bezpečnější obnovovací kolečko.

(Zdroj: SecurityAffairs)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.