Hlavní navigace

Google opět zvyšuje odměny za nalezené chyby

30. 6. 2015

Sdílet

Hledání chyb v programech s pomocí komunity je poslední dobou velmi oblíbená bezpečnostní strategie. Velké firmy nabízejí obrovské sumy zkušeným programátorům, kteří objeví nějakou chybu v software.

Nedávno zvedla Mozilla odměny za chyby nalezené ve Firefoxu a Thunderbirdu. V případě nalezení úplně nové bezpečnostní chyby, mohl hacker dostat až 10 tisíc dolarů. Nyní navýšil odměny i Google. Tentokrát se zaměřuje na operační systém Android, namísto Google Chrome, jak jsme u něj byli zvyklí.

Nově Google zaplatí tomu, kdo objeví a opraví závažnou chybu v Androidu až 38 000 dolarů. Za report méně závažné zranitelnosti vyplatí 500 dolarů. Tento nový projekt je pojmenován jako Android bezpečnostní odměny.

„Mobil vidíme jako možná nejdůležitější variantu, kterou budou lidé využívat pro připojení k internetu,“ řekl Adrain Ludwig, vedoucí zabezpečení systému Android. „Chceme motivovat bezpečnostní specialisty, aby se věnovali systému Android a pomohli nám ho zabezpečit,“ dodal.

(Zdroj: anonhq.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.