Hlavní navigace

Google opět zvyšuje odměny za nalezení chyby

1. 10. 2014

Sdílet

Málokterá velká služba už se v oblasti bezpečnosti spoléhá pouze na vlastní zdroje, firmy se také snaží využít velké komunity bezpečnostních expertů. Těm za nalezení chyb nabízí slušné finanční odměny. Google nyní opět zvedá výši odměn, jak už to v minulosti několikrát učinil. Zároveň zpřesnil tabulky, aby bylo jasnější, jakou odměnu za nalezení daného typu chyby lze očekávat.

Týká se to zejména platformy Chromium. Zatímco za únik ze sandboxu dodnes byla maximální odměna pět tisíc dolarů, nyní si hackeři mohou vydělat trojnásobek. S vyšší odměnou mohou počítat také ti, kteří kromě identifikace zranitelnosti předloží i funkční exploit. Patnáct tisíc dolarů je přitom jen maximální tabulková odměna. Za nalezení chyby mimořádného významu může být odměna ještě podstatně vyšší.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 10. 2014 7:52

  Honz (neregistrovaný)

  Takže oni vyhazujou prachy, aby pak řešení založili a nic neudělali? Nebo jsou to prachy NSA, která má tím pádem hromadu šikovných nástrojů...?

 • 2. 10. 2014 8:03

  Filip Jirsák
  Stříbrný podporovatel

  Řekl bych, že je rozdíl v tom, jak zacházejí s bezpečnostními chybami a jak s obecným požadavkem (hlášením chyby nebo návrhem na vylepšení).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.