Hlavní navigace

Google Play spouští program pro rodiny, zatím ne v Česku

28. 7. 2016

Sdílet

Google představil novou funkci Google Play pojmenovanou „Family Library“, která umožňuje až šesti lidem sdílet nakoupené aplikace, filmy a knihy. K uživatelům se funkce postupně rozšíří v následujících 48 hodinách, zatím ale ve 12 zemích: Austrálii, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Japonsku, Mexiku, Novém Zélandu, Velké Británii a Spojených státech. Podobnou funkci už nějakou dobu provozuje Apple ve svém prostředí.

Uživatelé si mohou v Play přidat členy rodiny – je možné přidat libovolné lidi, včetně kamarádů. Pak je potřeba zvolit platební kartu pro platby a je hotovo. Na rozdíl od jiných podobných služeb se může libovolný člen této skupiny rozhodnout zaplatit vlastní kartou nebo dárkovým poukazem a takto zaplacený obsah se pak přidá i ostatním. Zakladatel skupiny také může rozhodnout, kdo musí při placení požádat o svolení (typicky děti).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.