Hlavní navigace

Google představil Fast Pair, rychlé párování Bluetooth

Sdílet

Petr Krčmář 1. 11. 2017

Google představil technologii Fast Pair, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

K párování se využívá kombinace Bluetooth Low Energy pro oznamování a vyhledávání zařízení a pak tradiční Bluetooth pro párování. Funguje to tak, že se na zařízení zapne párování, telefon si toho sám všimne a zobrazí notifikaci s informacemi o zařízení. Na tu stačí ťuknout a je hotovo.

Pochopitelně to vyžaduje podporu na obou stranách, v případě Androidu vám stačí verze 6.0 a vyšší společně s Google Play alespoň ve verzi 11.7. U sluchátek je to zatím výrazně horší, podporováno je pouze několik málo modelů. Budeme si muset počkat na to, zda výrobci zareagují a budou Fast Pair podporovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2017 14:40

  RE: (neregistrovaný) 82.113.48.---

  Nevim jak androidu, ale muzu potvrdit, ze parovani Airpods je uz za hranici toho, ze bych to postrehl.. Presne jak ma byt technologie.. neviditelna. Nasadim na usi a zacne hrat hudba.

 • 2. 11. 2017 20:17

  Petr (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Rozhodně nejsem proti, ovšem řešení Android, BT a NFC mi funguje dostatečně na výbornou. Dotknu telefon sluchátek, sluchátka se zapnou, na telefonu se mi zapne BT a automaticky se spárují a spojí. Žádné aplikace nejsou potřeba.

  Na zařízení, co NFC nemá, jsem si přilepil NFC nálepku za pár centů, nastavil NDEF s BT adresou a párování je také bezproblémové, jen se zařízení samo logicky nezapne.