Hlavní navigace

Google připravil v Česku další dva vzdělávací programy

23. 10. 2013

Sdílet

Google oznámil další dvě vzdělávací iniciativy, které spouští v rámci svého celoročního programu Google pro vzdělávání v Česku. Jejich hlavním cílem je především zvýšit povědomí o internetové gramotnosti u učitelů a žáků základních škol.

Projekt Web Rangers je určen především pro teenagery ve věku 13–15 let a je postaven na principu, kdy žáci sami šíří své znalosti a zkušenosti s bezpečnějším užíváním internetu mezi svými vrstevníky. Tato iniciativa je založena zejména na spolupráci s komunitou nadšenců Google Edu Group.

Zároveň pokračuje organizování kurzů pro učitele, které Google pořádá společně s Institutem pro další vzdělávání a organizací E-Bezpečí. V rámci jednotlivých kurzů se účastníci naučí, jak používat internetové nástroje a služby při výuce. Současně vzniknou také konkrétní výukové materiály, které pak mohou inspirovat další pedagogy. Podrobnosti o nových projektech najdete na našem oficiálním blogu nebo na stránce ProVzdelavani.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2013 16:17

  Protiva Nevzdělaná (neregistrovaný)

  Tak kromě toho že Gugl v česku spolupracuje s jakýmsi pochybným centrem bezpečnějšího Internetu, jsem vůbec nezjistil co je myšleno tou Internetovou gramotností. Zřejmě Gugl nalevo, Gugl napravo, zvesela a rozjásaně pod dohledem NSA a "národních" (národ o takové pičoviny zcela jistě nestojí) bezpečnostních služeb.

 • 23. 10. 2013 16:22

  belzebub (neregistrovaný)

  Google je opet napred. Drive bylo snadne vybrat si obet pro sikanovani - byl ji obryleny spoluzak. Ovsem s prichodem kontaktnich cocek tento rozpoznavaci znak mizi, a prumerny sikanovac si neni jisty, kdo nosi bryle ironicky a kdo je pravy brejloun, zasluhujici si nakladacku. Google mu to nyni vyrazne ulehci..

  Mozna jsem pesimista, ale tak nejak cekam, ze prumerny 13-15 lety teenager, ktery o sobe ve tride prohlasi, ze je Google Ranger a zacne vsechny poucovat o tom jak se bezpecne chovat na internetu skonci zmlaceny a bez kalhot v odpadkovem kontejneru, s penisem nakreslenym nesmytelnou fixou na cele a videem znazornujici cely postup likvidace postnutym na youtube z jeho, nyni rozslapnuteho mobilu.

 • 23. 10. 2013 18:57

  jaro123 (neregistrovaný)

  Hanba ceskemu skolstvi

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.