Hlavní navigace

Google připravuje systém Fuchsia určený pro IoT

15. 8. 2016

Sdílet

Google potichu vyvíjí nový operační systém pro IoT s kódovým jménem Fuchsia. Jeho zdrojové kódy jsou k nalezení na GitHubu, ale Google o něm zatím nikde oficiálně nemluví. V tuto chvíli je jasné, že systém nestaví na Linuxu, Androidu ani Chrome OS, ale jde o další samostatné prostředí. Používá jádro Magenta, které vychází z IoT jádra LittleKernel.

Google chce na IoT trh prorazit s několika zařízeními jako router OnHub nebo hlasový ovladač Google Home. Určitě pro ně proto bude chtít vyvinout jednotné prostředí, ale Fuchsia neběží jen na embedded zařízeních, ale použít se dá i na PC, chytrých telefonech či tabletech. Je tedy možné, že z něj nakonec bude zajímavá propojovací platforma.

Software je napsán v C a C++ a stojí za ním některá známá jména: Travis Geiselbrecht (NewOS, Danger a BeOS) a Brian Swetland (BeOS). Hovoří se také o tom, že by brzy měla být přidána podpora pro Raspberry Pi 3, takže uživatelé budou moci začít experimentovat velmi brzy.

(Zdroj: Softpedia)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.