Hlavní navigace

Google prodal přibližně milion telefonů Pixel

14. 6. 2017

Sdílet

Telefony Pixel, na jejichž vývoji se Google přímo podílel, se začaly prodávat asi před osmi měsíci. Bohužel Google nezveřejňuje data o prodejích svých telefonů a míchá je mezi ostatní příjmy své společnosti Alphabet. Jistý signál nám ale může dát počet instalací aplikace Pixel Launcher, která je předinstalovaná na všech Pixelech a na jiných zařízeních nefunguje.

Obchod Play ovšem neukazuje přesná čísla, ale jen poměrně široké rozsahy, což znemožňuje přesný výpočet. Jediná příležitost nastává ve chvíli, kdy se číslo přehoupne z jednoho rozsahu do druhého. Nyní k tomu došlo, když si Pixel Launcher nainstaloval miliontý uživatel. Pixel je často vnímán jako konkurence iPhone, kterých ale Apple prodá 40 až 50 milionů čtvrtletně. Celkem se čtvrtletně prodá více než 432 milionů chytrých telefonů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2017 18:51

    p (neregistrovaný)

    Pixel je moc drahy. Osobne mam Android ako system rad, som velmi spokojny majitel Nexusu 5x. Predtym som bol nestastny vlasnik Samsung telefonu, ktory bol hardverovo na tom super no Samsung sa vykaslal na updaty.

    Nexus bol pre mna skvely kompromis medzi cenou a podporou, aka je alternativa? Pri cene Pixelu, si radsej kupim iPhone.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.