Hlavní navigace

Google prodává filmy už i v ČR a na Slovensku

20. 6. 2014

Sdílet

Služba Google Play Movies, kde si můžete pořídit digitální kopie filmů, se rozšířila do dalších 21, převážně evropských zemí. Na seznamu nechybí ani Česká republika a Slovensko. Zakoupené filmy jsou chráněné DRM a lze je sledovat pouze na webu, v mobilní aplikaci a případně přes zařízení Chromecast na televizní obrazovce. U každého titulu je uveden seznam podporovaných jazyků.

Ceny jednotlivých filmů jsou hodně nevyrovnané. Starší kousky většinou vyjdou na několik desítek korun, u novinek někdy ceny šplhají až nesmyslně vysoko k pěti stům korunám. Cena se liší také podle kvality, za HD si někdy musíte připlatit až o 25 % navíc. Další možností je vypůjčení filmu za podtsatně nižší cenu, obvykle na měsíc. Vypůjčit však nelze všechny tituly.

(Zdroj: Android Police, Živě.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2014 10:23

  Jarda_P

  Starší kousky většinou vyjdou na několik desítek korun,

  Nekolik desitek korun za starou vykopavku, kterou mozna maji v trafice za pajsku na DVD? Navic s DRM, kvuli kteremu to asi pojede akorat na Widlich? No to jim lidi asi ruce utrhaji, kdyz si to muzou stahnout odnekud zdarma.

 • 20. 6. 2014 11:07

  G (neregistrovaný)

  Svatá pravda, akorát včera jsme hledal nějaký online zdroj kde najdu Obecnou školu od Svěráka a nic... zvitezilo teda online uloziste...

 • 21. 6. 2014 2:37

  JA (neregistrovaný)

  Tam nejsou ani zakladni filmy ...... a navic za cenu, kde bych si predstavival mesicni predplatne ZA VSE CO KDY VYSLO, prodavaji sracky a jeste s DRM, co si ani nemuzu stahnout k sobe? Ti maji asi dobry matros ......