Hlavní navigace

Google prodává filmy už i v ČR a na Slovensku

Sdílet

Roman Bořánek 20. 6. 2014

Služba Google Play Movies, kde si můžete pořídit digitální kopie filmů, se rozšířila do dalších 21, převážně evropských zemí. Na seznamu nechybí ani Česká republika a Slovensko. Zakoupené filmy jsou chráněné DRM a lze je sledovat pouze na webu, v mobilní aplikaci a případně přes zařízení Chromecast na televizní obrazovce. U každého titulu je uveden seznam podporovaných jazyků.

Ceny jednotlivých filmů jsou hodně nevyrovnané. Starší kousky většinou vyjdou na několik desítek korun, u novinek někdy ceny šplhají až nesmyslně vysoko k pěti stům korunám. Cena se liší také podle kvality, za HD si někdy musíte připlatit až o 25 % navíc. Další možností je vypůjčení filmu za podtsatně nižší cenu, obvykle na měsíc. Vypůjčit však nelze všechny tituly.

(Zdroj: Android Police, Živě.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2014 10:23

  Jarda_P

  Starší kousky většinou vyjdou na několik desítek korun,

  Nekolik desitek korun za starou vykopavku, kterou mozna maji v trafice za pajsku na DVD? Navic s DRM, kvuli kteremu to asi pojede akorat na Widlich? No to jim lidi asi ruce utrhaji, kdyz si to muzou stahnout odnekud zdarma.

 • 20. 6. 2014 11:07

  G (neregistrovaný) ---.flair.cz

  Svatá pravda, akorát včera jsme hledal nějaký online zdroj kde najdu Obecnou školu od Svěráka a nic... zvitezilo teda online uloziste...

 • 21. 6. 2014 2:37

  JA (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Tam nejsou ani zakladni filmy ...... a navic za cenu, kde bych si predstavival mesicni predplatne ZA VSE CO KDY VYSLO, prodavaji sracky a jeste s DRM, co si ani nemuzu stahnout k sobe? Ti maji asi dobry matros ......