Hlavní navigace

Google se chce stát virtuálním mobilním operátorem

22. 1. 2015

Sdílet

Podle informací serveru The Information se Google chce brzy stát virtuálním mobilním operátorem a v sítích T-Mobile a Sprint chce přímo prodávat hlasové a datové služby. Podle informací zevnitř společnosti nese projekt kódové jméno „Nova“ a měl by být spuštěn v letošním roce. Přípravy už ale nějakou dobu běží a někteří zaměstnanci Google prý už mají možnost síť testovat.

Server The Verge byl schopen vše nezávisle ověřit a potvrzuje, že přípravy jsou v plném proudu. Google chce využít služeb dvou různých operátorů, aby zlepšil pokrytí. Vše se samozřejmě týká jen USA a je otázkou, jestli by měl podobný projekt šanci se rozrůst i do dalších zemí.

Spekulace o podobných krocích nejsou žádnou novinkou, u velkých firem se o nich mluví už léta. Například o vstupu Apple na trh mobilních operátorů se mluví už od uvedení prvního iPhone v roce 2007. Cíl je jasný: dostat se blíž k uživateli, nabídnout mu nové služby a zjednodušit placení sloučením faktur za telefon a online obsah či služby. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.