Hlavní navigace

Google se restrukturalizuje a mění se na Alphabet

11. 8. 2015

Sdílet

Společnost Google podstoupí výraznou změnu struktury společnosti, včetně změny vedení. Informoval o tom Larry Page, spoluzakladatel Google a její dosavadní CEO. 

Založená byla nová společnost Alphabet (abc.xyz), která se stává mateřskou společností Google. Z Google bylo zároveň vyčleněno několik aktivit nesouvisejících s jeho hlavními činnostmi. Nově budou spadat přímo pod Alphabet a ne pod Google. To umožní vyčleněné aktivity řídit nezávisle.

Vyčlenil se Life Sciences pracující na kontaktních čočkách měřících glukózu, Calico zaměřený na prodloužení života, X lab zaměřující se na inovativní produkty a finanční aktivity Ventures a Capital.

Na burze bude nyní obchodovat společnost Alphabet, nikoliv Google. Akcie Google se zamění za akcie Alphabet. Dosavadní symboly GOOG a GOOGL používané na burze Nasdaq však zůstanou zachovány.

Sundar Pichai

Sundar Pichai

Larry Page se stává CEO společnosti Alphabet, druhý zakladatel Sergej Brin pak prezidentem. Novým CEO společnosti Google se stává Sundar Pichai, který měl do teď na starost všechny velké produkty kromě YouTube.

(Zdroj: Blog Google)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.