Hlavní navigace

Google se vyjádřil k patentové mlze kolem Androida

4. 8. 2011

Sdílet

Už i mass media si všimla, že kolem Androida je nějak rušno a tak se Google rozhodl vyjádřit na svém blogu. V blogpostu s názvem „Když patenty útočí na Androida“ najdete informaci o tom, že Oracle, Microsoft a Apple spolupracují na vytváření tlaku na výrobce androidích telefonů, aby se tyto staly pro koncové uživatele dražší a nebyly takovou konkurenční hrozbou. David Drummond v odkazovaném blogpostu říká, že patenty vznikly za účelem udržení technologické inovace, ale v tomto případě jsou použity jako zbraň, která inovaci zabíjí.

Chování těchto tří společností už si všimly i úřady a Google pracuje na různých cestách, jak se ze zajetí patentů dostat a jednou z nich je i získávání vlastních patentů. I přes veškerou snahu se může stát, že budou telefony s Androidem v příštích měsících o něco dražší. Takových 15 USD, které požaduje Microsoft za každý telefon prodaný Samsungem, se může v distribučním řetězci pěkně prodražit.

Momentálně jsou chytré telefony zatíženy 250 000 patenty, z nichž by nemusela velká část v případném sporu vůbec uspět. Google je v porovnání s Oraclem, Microsoftem i Applem mladou firmou a proto vlastní jen zanedbatelnou část z nich.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.