Hlavní navigace

Google si patentoval systém pro mapování výmolů

28. 8. 2015

Sdílet

Výmoly na silnicích trápí nejen české řidiče. Z toho důvodu již vznikla řada projektů, které mají za úkol výmoly či výluky zmapovat (například vymoly.cz). Nyní se toho ujal i Google, který si nechal patentovat systém pro jejich mapování. Systém bude využívat GPS a senzorů, takže bude přesnější a rozsáhlejší, než projekty spoléhající na prosté hlášení problémů na vozovce.

Ve výsledku bude automobil zaznamenávat otřesy třeba pomocí akcelerometru detekující náhlé otřesy ve vertikálním směru. Za pomoci GPS a internetové konektivity budou shromážděná data a zaslána na server. Celý princip by šel přenést i do smartphone.

Úspěch projektu bude záviset na množství účastníků, kteří se do mapování zapojí. Teoreticky by šly tyto údaje využít i v navigaci, aby řidiči nemuseli jezdit přes ty nejhorší úseky na silnicích.

(Zdroj: SvetHardware)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.