Hlavní navigace

Google Summer of Code 2015 se zúčastní 1 051 studentů

30. 4. 2015

Sdílet

Do jedenáctého ročníku tradiční akce Google Summer of Code se mohli studenti vysokých škol hlásit od 16. do 27. března. Nyní je již definováno, kdo prošel sítem, jaký mentor/mentoři na něj bude dohlížet a na jakém projektu bude pracovat.

Z celkového počtu 4 425 přihlášených studentů jich bylo ve výsledku vybráno 1 051. Ti se nyní budou účastnit placeného vývoje open-source projektů. Za úspěšnou tříměsíční práci mohou studenti obdržet odměnu ve výši 5 500 amerických dolarů.

O organizacích, se kterými budou studenti spolupracovat v rámci projektů, již bylo rozhodnuto dříve. Z 416 přihlášených organizací bylo vybráno 137. Mezi vyvolené se nedostala například ani Mozilla, Linux Foundation atd.

„Summer of Code“ nemá jen Google. Evropská kosmická agentura (ESA) pořádá Summer of Code in Space (SOCIS), kde studentům nabízí práci na open-source projektech spojených s výzkumem vesmíru. V případě úspěšného dokončení projektu jim pak vyplatí až 4 000 Euro. Letos je k dispozici celkem 23 stipendií a studenti se mohou hlásit až do konce dubna.

(Zdroj: Google Open Source Blog)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.