Hlavní navigace

Google tento týden ukončí Inbox, Goo.gl, Pixel 2 a Google+

Sdílet

Petr Krčmář 2. 4. 2019
Náhrobek Google Plus

Tento týden probíhá avizované čistění služeb u Google. Rozloučit se musíme se zkracovačem Goo.gl, poštovní schránkou Inbox, prodejem telefonů Pixel 2 a sociální síť Google+. Ukončení bylo oznámeno dopředu, takže nejde o žádné překvapení. Přesto konkrétní uživatele těchto služeb změny zamrzí.

Inbox byl nový způsob pohledu na e-mailovou schránku, který byl představen v roce 2015. V té době byl velmi inovativní a umožňoval pracovat s poštou velmi efektivně. Google ale postupně ztratil o další rozvoj zájem a uživatele prý služba nikdy nechytla tak, jak se čekalo. Část podstatných vlastností je dnes integrována přímo v GMailu a na další se čeká.

Zkracovač Goo.gl byl ve své době také velmi užitečný a umožňoval velmi dlouhé adresy zkrátit pomocí jednoduchého přesměrování. Uživatel získal krátký řetězec, který pak mohl poslat třeba pomocí SMS nebo jiného komunikačního kanálu. Google nyní službu ukončil a není možné přidávat další odkazy. Naštěstí existují alternativy.

Přestává se prodávat také telefon Pixel 2, což znamená, že nejlevnější telefon od Google bude Pixel 3 za cenu okolo 20 000 korun. Mluví se ale o tom, že by měla přijít nová verze Lite, která bude výrazně levnější. Podívejte se, jaké další projekty už Google zrušil:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.