Hlavní navigace

Google Translate pro OS Android přidává češtinu

14. 10. 2011

Sdílet

Google Translate asi každý někdy použil nebo používá na desktopu. Pro OS Android je tato služba také dostupná a má i možnost zapnout si funkci Konverzace. Ta ale doposud podporovala pouze angličtinu a španělštinu

To se nyní mění. V nejnovější verzi byla přidána podpora dalších 14 jazyků včetně češtiny. Lze tak nyní snadno překládat kdekoliv to potřebujete.

Konverzační mód vám možňuje překládat texty z odposlechu a hned si je i nahlas nechat přečíst. Lepší představu si uděláte po shlédnutí následujícího vi­dea.

Tato funkce je stále ve stádiu alfa verze, tudíž se neustále mohou vyskytovat chyby. Umožňuje vám však vytvářet vlastní slovník a nebo místo čteného překladu zobrazit přeložený text přes celou obrazovku.

Google Translate

Pro správnou funkci budete potřebovat minimálně Google Android 2.2 „Froyo“ a novější. Aplikace je dostupná na Android Marketu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2011 9:44

  Palo M. (neregistrovaný)

  Vraj: "Google Translate asi každý někdy použil nebo používá na desktopu. Pro OS Android je tato služba také dostupná i když doposud podporovala pouze angličtinu a španělštinu."
  Podla vsetkeho autor tejto spravicky (autor "prekladu" na tomto webe) nikdy Google Translate na Androide nepouzival, ked taketo nieco mohol napisat.

  Google Translate samozrejme podporuje rozne jazyky na Androide uz davno. Tym sa mysli preklad pisaneho textu.

  To, co teraz pridali, je prave konverzacny mod. V nom netukam slova do policka, ale hovorim ich do mikrofonu... v konverzacnom mode bola experimentalne len anglictina a spanielcina, teraz pridali dalsie jazyky, vratane cestiny.

  No nic, ved je piatok...

 • 17. 10. 2011 9:46

  korben (neregistrovaný)

  lze to nejak pouzit 'jen' na konverzi mluveneho slova do textu?

Byl pro vás článek přínosný?