Hlavní navigace

Google TV

Sdílet

Známý server Google spustil novou službu Current. Jde o nezávislé TV vysílání po kabelu a přes satelit, pokrývající území USA (kanály 366 na DirecTV, 103 na Time Warner v NYC a 125 na Comcast v SF). Výňatek z popisu toho, jak to funguje:

"Právě teď, v tento historický okamžik, je televize nejsilnější médium na světě. Její dosah a vliv jsou nepřekonatelné. Vytváří či ničí jak výrobky, tak i politiky, kreslí obrázek našeho světa a spojuje naše kultury. A co víc, kdo ji řídí?

Nyní vy.

Toto je naše základna v uzavřeném světě televize. Zde jde kanál oběma směry. Zde jste divák a producent. Vítejte v Currentu.

Current je nová, nezávislá kabelová a TV síť, dostupná ve 20 milionech domácností ve Spojených státech a stále roste.

Zbytek vysílacího času rozdělujeme do krátkých „podů“, každý jen několik minut dlouhý, které mají dlouý a široký záběr, od mezinárodních zpráv přes profily známých osobností, až po nové trendy. Toto není tradiční TV síť; sledováním Currentu uvidíte více na vícero témat, z vícero úhlů pohledu.

Nazýváme to VC2 (viewer-created content) a tvoří se ve studiu Current, on-line pobočce našich skutečných studií v San Franciscu a LA. Kdokoliv se může přidat k produkci VC2 (a dostat za to zaplaceno) nebo sledovat a hlasovat pro to, co se bude vysílat.

Vidíte ty čtyři čtverečky v našem logu? Říkáme tomu kursor a, stejně jako staroškolský příkazový prompt, to znamená, že čekáme na vstup. Od Vás."

Informace o tom, co se právě vyhledává, jsou přebírány ze služby Google Zeitgeist. Obrazový materiál je pak „uploadován“ uživateli a je možné si ho prohlédnout na zvláštní stránce.

Zdroj: Google Blog.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky