Hlavní navigace

Google údajně otevře oddělení Y. Bude řešit velké problémy

Sdílet

Roman Bořánek 19. 9. 2014

Inovativní oddělení Google X už přineslo hodně ovoce. Jedná se například o automaticky řízené automobily, chytré kontaktní čočky nebo šíření internetového připojení do odlehlých koutů světa pomocí dronů a balónů. Podle serveru The Information však firma otevře ještě další oddělení Google Y. To bude také řešit futuristické záležitosti, ale v ještě větším měřítku. Má jít například o efektivní řešení letiště nebo organizaci dopravy.

(Zdroj: 9to5Google)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2014 21:53

  LEdoian (neregistrovaný) 78.108.97.---

  .... tak se obávám, že takové efektivní letiště bude plné kamer od NSA a lidé budou mít na rukou čipové náramky, aby se dobře dala zacílit reklama :(

 • 20. 9. 2014 18:45

  rejpal (neregistrovaný) ---.67.broadband2.iol.cz

  tvoje obavy zijou asi naky rozvojovy zemi s totalitnim rezimem ne? ;]. bezpecnostni kamery jsou na letistich letitej standard a ocipovani jsme s koupi mobilu. nikdo mi zaroven nenarizuje cim cestovat a cim komunikovat. diky cileny reklame mi uz konecne nikdo nevnucuje vyhodnej nakup neceho co nepotrebuju, jak se o to snaz tai plosna v televizi, novinach nebo na ulici.

 • 21. 9. 2014 1:15

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Ad diky cileny reklame mi uz konecne nikdo nevnucuje vyhodnej nakup neceho co nepotrebuju - toho jsem si osobně nějak nevšimnul. Zato mi neuniklo, že kvůli cílení reklamy Google prolézá uživatelům poštu, a sbírá o nich cokoliv co se dá zjistit.

 • 24. 9. 2014 10:22

  rejpal (neregistrovaný) ---.67.broadband2.iol.cz

  reklama, kterou vidim nema s obsahem mejch emailu nic spolecnyho. zato ma hodne spolecnyho s tim, co si nastavim zde: https://www.google.com/settings/ads