Hlavní navigace

Google údajně vyjednává o koupi společnosti Meebo

14. 5. 2012

Sdílet

Podle AllThingsD chce Google za 100 milionů USD koupit firmu Meebo. Zprávu sice ani jedna z dotčených stran nepotvrdila, ale informace je prý potvrzená z více zdrojů blízkých dané události. Otázkou tak tedy zůstává proč by to Google dělal?

Meebo se posledních sedm let zabýval množstvím různých sociálních produktů a mířil na rozličné zákazníky. Snad jen kromě Meebo Messenger (IM klient – stále běží) se jednalo spíše o propadáky.

Nyní nezbývá než počkat, zda se informace potvrdí a pak nám čas ukáže co by s touto službou Google udělal, když poslední dobou ukončuje i množství svých „nepovedených“ služeb.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2012 10:45

  Milan (neregistrovaný)

  Mě, jakožto uživatele, nezajímá jestli můj známý má Live, Skype, Yahoo, Facebook, AIM, ICQ, gTalk nebo jiný XMPP/Jabber. Já mu zkrátka chci napsat instantní zprávu. Proto se divím, že podobný krok už dávno některý z těch větších hráčů neudělal. Sice by tím nenutili k přechodu na jejich službu (ono známé: "Hele, já používám ICQ, zaregistruj si ho taky"), ale je to dle mého skromného názoru jistá konkurenční výhoda.

  Navíc má Meebo hodně "sociálních vychytávek" pro váš web. ;)

 • 14. 5. 2012 13:14

  Ondras (neregistrovaný)

  Souhlasím, pak ještě jestli má Meebo nějaké patenty, tak se Googlu určitě hodit budou.

 • 14. 5. 2012 13:43

  hu (neregistrovaný)

  Meebo IM jede na libpurple (http://blog.meebo.com/?p=464), takze velmi pochybuji, ze vlastni nejake "patenty" co se tyce IM.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky