Hlavní navigace

Google ukázal rychlejší úspornější Android 12 Beta

19. 5. 2021

Sdílet

Android 12 Beta Autor: Google

Na probíhající akci Google I/O představil Google první betu budoucího Androidu 12. Ten dostane nové uživatelské rozhraní, bude svižnější a přinese nové vlastnosti zlepšující zabezpečení a ochranu soukromí uživatelů (tolik alespoň tvrdí Google na svém webu).

Vývojáři pak budou mít k dispozici více nástrojů pro vývoj aplikací jak na telefony, tak pro notebooky, tablety, nositelnou elektroniku, TV či automobily. S novým UI pak přichází nový designový jazyk Material You. Mezi vlastnostmi zvyšujícími zabezpečení je například jen aproximovaná poloha. Svižnost běhu se pozná mimo jiné na tom, že dvanáctka snížila potřebu CPU pro své systémové služby o celých 22 %. Celkově má systém být efektivnější na velkých CPU jádrech o nějakých 15 %. Aplikace se také obecně rychleji spouštějí.

Android 12 Beta je možné již dnes vyzkoušet na telefonech Pixel, prípadně zanedlouho na přístrojích partnerů jako Asus, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, TCL, Transsion, Vivo, Xiaomi či ZTE (a další se přidají později). To vše a mnoho dalšího shrnuje oznámení na domovském webu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 5. 2021 13:12

  Vít Šesták

  > Celkově má systém být efektivnější na velkých CPU jádrech o nějakých 15 %.

  Pod tím si představím něco trochu jiného než pod:

  > We also improved Android's power efficiency by reducing the use of big cores by the system server by 15%

  Tato změna může spočívat i v tom, že část zátěže velkých (rychlejších) jader přenesou na malá (energeticky efektivnější).