Hlavní navigace

Google upřednostní weby přizpůsobené pro mobily

2. 3. 2015

Sdílet

Počet uživatelů navštěvujících web z mobilních zařízení stále roste, Google už nějakou dobu ve výsledcích vyhledávání označuje mobilní weby textem „Optimalizováno pro mobily“. Nyní se rozhodl jít ještě dál a od 21. dubna bude zvýhodňovat weby, které jsou přátelské k mobilním uživatelům.

Podle Google nepůjde o žádnou drobnost, ale zvýhodnění bude razantní a velmi významné. Aby měli provozovatelé webů možnost se na změnu připravit, dal Google k dispozici nástroj pro test použitelnosti v mobilech. Můžete si tak vyzkoušet, jak je váš web na mobilu vidět a zda je to podle Google v pořádku. Je přitom jedno, zda jde o responzivní web nebo je mobilní uživatel přesměrován na speciální verzi webu.

Mělo by jít o dobrou zprávu především pro uživatele mobilů či tabletů, kteří dostanou přednostně odkazy na zdroje s mobilní verzí. Zároveň to bude provozovatele postupně tlačit do úprav webů. Pro zajímavost: na Roota chodí zhruba 12 % uživatelů z mobilních telefonů a 5 % z tabletů.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.