Hlavní navigace

Google uvolnil informace o požadavcích na odstranění obsahu

28. 5. 2012

Sdílet

Google rozšířil své Transparency Report o statistiky požadavků na odstranění obsahu z jeho indexu podle zákona DMCA. Na našem sesterském serveru Lupa.cz se můžete dočíst, že o nejvíce požadavků se zasloužila společnost Microsoft, která chtěla vyřadit odkazy týkající se 23 485 domén. To by nebylo tak zajímavé, dokud se to nedá do kontextu s tím, že Microsoft provozuje svůj vlastní vyhledávač Bing.

Mike Masnick na serveru techdir­t.com upozornil na fakt, že minimálně některé odkazy, které musel Google odstranit, se stále nacházejí v indexu tohoto vyhledávače. V popsaném příkladu poslala požadavek na odstranění firma Marketly. Jak je v textu vysvětleno, firma má k Microsoftu velmi blízko.

Na další zajímavost upozornil Kurt Opsahl na svém Twitteru, který objevil požadavek Microsoftu na odstranění webu chillingeffec­ts.org. Tento web neodporuje DMCA, ale zabývá se jím.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.