Hlavní navigace

Google vydal první vývojářskou verzi Androidu 11

20. 2. 2020

Sdílet

Android Eye

Google uvolnil první verzi Androidu 11 určenou pro vývojáře. Došlo k tomu nečekaně brzy, předchozí verze byly takto vývojářům ukázány obvykle až v březnu. Obrazy nové verze je potřeba stáhnout a nainstalovat ručně, k dispozici jsou pro telefony Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 a Pixel 4 XL.

Veřejná beta by měla být k dispozici někdy v květnu, pravděpodobně současně s otevřením konference Google I/O. Ostrá verze by se podle plánu měla objevit ve třetím čtvrtletí letošního roku. Google také už přestal s vymýšlením jmen pro nové verze, takže ta nadcházející se bude jmenovat jednoduše Android 11.

Nová verze Androidu přinese nové API pro 5G, podporu pro displeje s dírou a ohebné telefony, možnost přehrávání videa s nízkou latencí, udělení jednorázového oprávnění pro vybranou aplikaci, zpřesnění přihlašování pomocí biometrie či vylepšení API pro strojové učení. Další novinky se budou pravděpodobně objevovat v průběhu následujících měsíců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.