Hlavní navigace

Google začal prodávat zařízení Nexus v osmi evropských zemích, ČR zatím chybí

24. 3. 2014

Sdílet

Oblíbená řada produktů Google Nexus se oficiálně prodává přes obchod Play, ale jen v omezeném počtu zemí. Google nyní oznámil, že otevírá možnost objednání v osmi evropských zemích: Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Irsku, Nizozemsku, Portugalsku a Švédsku. Uživatelé z těchto států už mohou objednávat telefon Nexus 5 a tablet Nexus 7. V některých zemích je hlášena také dostupnost multimediálního zařízení Chromecast. Česko bohužel zatím stále chybí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 3. 2014 14:36

  Karel (neregistrovaný)

  To záleží na federální legislativě. Pokud bude taková, že i v ČR smíte prodávat zařízení s anglickým návodem, tak dost možná bude zařízení "dostupné v EU". Dokud ale existuje lokální legislativa, kterou musí dodavatel dodržet, tak to holt bude hezky stát po státu a ty menší až nakonec.

 • 26. 3. 2014 0:41

  Kaacz (neregistrovaný)

  Hmm.. před víc jak 5 roky jsem si koupil německou verzi N810 s anglickým návodem s plnou 2roky zárukou (která se v ČR oficálně neprodávala) od firmy působící v D+PL+CZ dle EU zákonů. A spokojenost. :)

 • 26. 3. 2014 0:45

  Kaacz (neregistrovaný)

  Spíš je otázka, proč si pořizovat amíky vymyšlený hw kšunt s amíckým kšunt Androidem. Jo ahá, ono se na to dá nainstalovat něco jiného! Například Ubuntu phone nebo SailfishOS. Tak to začíná mít smysl.. :)

Byl pro vás článek přínosný?