Hlavní navigace

Google začne zítra prodávat Glass veřejnosti

Sdílet

Petr Krčmář 14. 4. 2014

Google oznámil, že zítra začne prodávat brýle Glass veřejnosti. Je to poprvé, kdy si bude moci zařízení koupit kdokoliv. Doposud tuto možnost dostali jen vývojáři a zhruba deset tisíc vybraných uživatelů. Teď si bude moci brýle za 1500 dolarů pořídit téměř kdokoliv. Přestože bude nabídka ve 20:00 našeho času otevřena všem, dá se předpokládat obrovský zájem, který nebude kvůli omezenému počtu kusů možné uspokojit.

Chytré brýle Google Glass obsahují počítač a miniaturní displej přímo ve výhledu uživatele. Ten tak může díky hlasovým povelům přijímat různé informace o své poloze, o událostech kolem sebe nebo si prostě může přečíst, co se děje na webu. Nejkontroverznějším prvkem brýlí je kamera, která je schopná fotit a nahrávat video v rozlišení 720p. Protože kamera nemá žádnou vnější indikaci, bojí se ochránci soukromí jejího zneužívání.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2014 10:33

  Jarda_P

  Tedy s takovou harafikou na ksichte bych se na ulici neodvazil, pripadal bych si jako debil.

  BTW, to s temi hlasovymi povely je hezky formulovano. Pocitac bude vydavat povely a uzivatel skakat, jak pocitac piska?

 • 15. 4. 2014 9:38

  Hmm (neregistrovaný) ---.213-160-185.telecom.sk

  Ty by si s cimkolvek co laka viac ludi pripadal ako debil. :)

  Nie ze by GG boli nieco uzasne, ale uz sa clovek naucil, ze ak JardaP. objekt ohodnoti negativne, tak to neznamena, ze hodnoteny objekt je naozaj zly, ale to, ze JardaP, musi ist proti prudu.

 • 15. 4. 2014 9:58

  Jarda_P

  Ja nerikam, ze GG jsou spatne, to si rozhodnete sam. Ja rikam, ze nevyhovuji mym estetickym kriteriim, navic jsou patrne dost nepohodlne. Ty barevne dratky na prave strane tomu navic dodavaji vzhled bastlu. Zkuste si den nosit bryle, na ktere si navesite na strany zavazi, pravdepodobne kazde jine hmotnosti. Mozna z toho nezacnete chodit nakrivo, ale asi vas bude bolet nos a asi i usi. A muzete si s temi brylemi zkusit povidat. Zacnete OK, Glass a pak jim treba vypravejte tu o Koblizkovi. Vzhledem k tomu, ze se nebude jednat o skutecne GG, je to uplne jedno. Ale budete si zvykat chovat se ponekud netradicnim zpusobem. Pak uz vam to tak neprijde, az v nacpane tramwaji budete mluvit ke skutecnym GG a vsichni budou koukat, jestli vam sploucha nebo co.

 • 15. 4. 2014 8:16

  Honz (neregistrovaný) ---.lfhk.cuni.cz

  Ani sám generalissimus Putin by mě nedonutil, abych říkal OK, glass... Takovou emeričtinu si prostě homo sapiens nemůže dovolit...