Hlavní navigace

Google zakázal na Androidu aplikacím přidávat reklamní ikony či záložky

26. 8. 2013

Sdílet

Google přidal do pravidel pro Google Play odstavec, který aplikacím zakazuje přidávání reklamních ikon na plochu, reklamních odkazů do záložek nebo zobrazování reklamních textů přes notifikační systém. Bohužel těchto agresivních postupů přibývá, uživatelé jsou často manipulováni například tím, že je jim zobrazena reklama vypadající jako chybová hláška nebo se jim na ploše objeví nová neškodně vypadající ikona, která však vede na propagovaný web. Google nyní tyto postupy výslovně zakazuje:

Apps and their ads must not add homescreen shortcuts, browser bookmarks, or icons on the user's device as a service to third parties or for advertising purposes. Apps and their ads must not display advertisements through system level notifications on the user's device, unless the notifications derive from an integral feature provided by the installed app. (e.g., an airline app that notifies users of special deals, or a game that notifies users of in-game promotions).
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.